תמונות אחרונות

פעילות במכון ויצמן מאי 2018 7

דבר המנהל

הדרך שלך / עידן עמדי 

"לילה אל הבית,
עכשיו מגיעים אלפי חלומות,
מחכים בפתח הדלת,
לאט מתקדמים עומדים בשורות,
יש אחד שמביט לשמיים
יש אחד מסתכל לאחור,
בתפילה הוא פותח ידיים,
ואולי זה הזמן שלך לבחור,
זה הזמן שלך לבחור…

השירים שכל כך אהבת,
ממלאים את ראשך,
זאת הדרך שלך
שבילים עמוסי מנגינות,
מובילים לביתך,
זאת הדרך שלך
כל מה שלא העזת,
כל מה שמזמן כבר ידעת,
עמוק בליבך,
זאת הדרך שלך,
זאת הדרך שלך…

לילה אל הבית,
לאט מציפים את הלב הספקות
נכנסים בתוך השער,
עכשיו מגיעות גם אלפי שאלות
יש אחת שעוצמת עיניים,
ואחת מנגבת דמעות,
המנגינה על עצמה שוב חוזרת
ואולי זה הזמן שלך להיות,
זה הזמן שלך להיות…"

 

קהילה יקרה,

הנה אנו פותחים יחד שנת לימודים חדשה , זכיתי להצטרף השנה לקהילת עירוני ג' ולהצטרף אל המסע החינוכי והמשמעותי כל כך של כל השותפים. אני דודו שרבי המנהל החדש של עירוני ג', תושב העיר, מכיר ומוקיר את הקהילה שבעבר הייתי חלק ממנה ובהווה אני חוזר להיות חלק ממנה, מתוך בחירה והבנה את גודל האחריות והמשמעות שבתפקיד. אני מצטרף לצוות– מסור אוהב ומקצוען שעושה למען התלמידים והקהילה. הזדמנות לומר לצוות עירוני ג', תודה! על מי שאתם ומה שאתם. גאה להצטרף אליכם במסע.

יש אחד שמביט לשמיים יש אחד שמסתכל לאחור, יש אחת שעוצמת עיניים , ואחת מנגבת דמעות. בחינוך יש כל כך הרבה "אחדים" ולכל אחד יש את הדרך הייחודית לו.  אנחנו צריכים להקשיב לראות ולהרגיש כמה שאפשר בכדי לאפשר לכל אחד ואחת מתלמידנו למצוא את דרכו. להקנות להם את המיומנויות שיהפכו אותם לפוסעים עצמאיים בדרכם.

בכל שנה יש מטרות ויעדים שכל אחת ואחד מאתנו מציב לעצמו, גם לנו יש בבית ספר את המטרות שמלוות אותנו: חינוך לתרבות מורשת וערכים, פיתוח פדגוגיה חדשנית ויצירתית, קידום הישגים, מעורבות חברתית ועוד…  הדרך להגיע למטרות אלה היא לא אחת. כדברי יאנוש קורצ'אק:  "אין ילדים שאין בהם כישרון, אלא שהכישרון כמה וכמה דרכים ופתחים לו: יד, אוזן, עין. יש ילדים שהתפתחותם לא הגיע לידי הבשלה – כלום אין בשבילם מקום? צריך לצור את צורתם השונה ואושרם השונה ולא לתבוע לבית דין את הטבע או את בורא עולם".  לאפשר בדרכים מגוונות ויצירתיות להגיע למטרות והיעדים.

חינוך הוא מסע מתמשך ובלתי נגמר, והשותפים למסע הם התלמידים, הצוות החינוכי ואתם הורים יקרים –  משולש שווה צלעות –  הצורה החזקה ביותר –  יחד נעשה ונצליח!

שנה טובה שמחה ומשמעותית לקהילתנו

בהערכה רבה – שלכם

דודו שרבי – מנהל בית הספר